Späť

7 tipov na hry so psom, ktoré si obľúbite

Pridané: 12.01.2021 09:35:32

12 Január 2021

Ak je vonku nevľúdne počasie a vám sa nechce z domu ani na krok, no neviete si dať rady s rozšanteným psíkom, nezúfajte. Vyskúšajte 7 zaručených tipov na hry pre psov, ktoré vám skrátia dlhú chvíľu a upevnia vzájomné puto medzi vami. Nájdete medzi nimi rady, ako sa hrať so psom a navyše sa pritom výborne zabavíte.

7 tipov na hry so psom, ktoré si obľúbite

Ako zistíte, že sa pes chce hrať

• Zaujme typický postoj: predné labky natiahne dopredu, zdvihne zadnú časť tela a veselo krúti chvostom.

• Krúži okolo vás alebo skáče do výšky.

Nosí vám svoju hračku.

Poskakuje zo strany na stranu, pričom pohľad upiera na vás a papuľku má pootvorenú, bez toho, aby ukazoval zuby.

1. Zábavné hľadanie psíkov nikdy neomrzí

Zdĺhavé nudné popoludnia podnecujú psíkov k tomu, aby „vystrájali". V našom ponímaní sú to všetky tie nežiaduce činnosti, ako napríklad trhanie kobercov, hryzenie vankúšov, vyberanie obsahu smetného koša či neustále dobiedzanie. Nenechajte svojho štvornohého kamaráta nudiť sa.

Namiesto toho, aby ste ho okrikovali alebo trestali, vymyslite preňho program, ktorý sa mu bude páčiť. Napríklad mu schovajte obľúbenú psiu maškrtku. Začnite na miestach, kde ju pomerne ľahko nájde, neskôr môžete prejsť na komplikovanejšie skrýše. Pes si pocvičí čuch a popri tom sa ešte zabaví. Podobne to môžete urobiť aj s jeho obľúbenou hračkou.

2. Veselá schovávačka zabaví aj viacerých naraz

Schovávačku sa môžete zahrať vonku, ale aj vo vnútri. Ukryte sa napríklad za gauč, za kreslo alebo do druhej izby a potom psíka zavolajte. Ak nevidel, kde ste sa schovali, bude sa orientovať len podľa čuchu a sluchu. Rovnako sa môžu schovať aj viacerí členovia rodiny naraz a postupne psíka privolávať. Isteže, na väčšom priestranstve je aj viac možností na schovávanie a ďalšie hry so psami, preto je hra vonku ešte napínavejšia.

vencenie dvoch psov

Neskúšajte však volať na psíka viacerí naraz. Zbytočne ho to zmätie a nebude vedieť, čo má robiť, ku komu sa rozbehnúť ako prvému. Oproti tomu je postupné odhaľovanie poschovávaných „členov svorky" veľmi vtipná a zábavná hra, pri ktorej sa nebude baviť iba psík, ale aj všetci zúčastnení.

3. Slalom pre šikovných havkáčov

Slalom nie je ani tak hra so psom, ako naučenie sa nového triku. Pes pri ňom prechádza pomedzi nohy, vy kráčate a pomaly sa tak pohybujete spoločne vpred. Ako motiváciu pri učení môžete použiť aj odmeňovacie pochúťky. Slalom patrí medzi obľúbené hry so psom doma i vonku.

aportovanie

Najprv psíka veďte pomaly prostredníctvom vodítka dráhou, akou chcete, aby šiel a celý postup niekoľkokrát opakujte, pričom po prejdení zvolenej trasy ho vždy pochváľte a odmeňte. Čoskoro pochopí, čo mu chcete naznačiť a začne vykonávať daný cvik aj bez pomoci vodítka. Stačí si len vymyslieť vhodný povel a vždy ho pred zahájením slalomu psíkovi zreteľne naznačiť.

4. Ťahaj! a Aport!

Preťahovanie o hračku je zábava, ktorá upúta najmä súťaživých a temperamentných mladých psíkov. Tí sa určite s obľubou zahryznú do kúska lana alebo lanového uzla a ochotne sa oň budú s vami preťahovať. Niektoré k tomu pridajú aj vrčanie alebo štekanie, čo je znakom, že ich tento tip hry pre psov naozaj teší. Pokiaľ vás však pes pri hre uhryzne, vykríknite „Fuj!" alebo „Nesmieš!" a okamžite hru na 30 sekúnd prerušte, aby pes pochopil, že svojím správaním prekročil hranice.

pretahovanie hrackou

Aportovanie majú obzvlášť radi labradory, retrievery a pudle, no určite v ňom nájde zaľúbenie aj veľa ďalších plemien. Hádzanie disku, loptičky, či dokonca pískacej loptičky a ich následné prinášanie k vašim nohám ich skrátka nikdy neomrzí. Táto hra sa osvedčila najmä vonku, no pokojne sa ju môžete zahrať aj na dlhej chodbe v byte.

5. Škatuľová hra so psom

Táto hra pre psy je veľmi jednoduchá. Postačí vám na ňu len kartónová škatuľa, maškrty alebo hračky pre psov a samozrejme, pes. Postupujte takto: maškrtu schovajte pod škatuľu a privolajte psíka. Nechajte ho oňuchať škatuľu, prípadne mu ukážte, čo sa pod ňou nachádza, ale nedovoľte mu vziať si maškrtu hneď.

Najprv musí sám zistiť, ako si ju má spod škatule vyslobodiť. Veľkosť a váhu škatule prispôsobte veľkosti svojho psíka, aby sa pri hre zbytočne nenamáhal. Pokiaľ sa mu to ani po niekoľkonásobných pokusoch nepodarí, pomôžte mu, aby o hru nestratil záujem.

6. Fľaša plná maškrtiek

Ďalšou z množstva zábavných hier pre psov a ich majiteľov je tzv. fľaša plná maškŕt. Ide o plastovú fľašu, do ktorej navŕtate diery a následne ju naplníte odmeňovacími pochúťkami rôznych tvarov. Psík sa s takouto fľašou zabaví na celé hodiny, kým príde na to, čo musí urobiť, aby z nej vypadávali jednotlivé granulky či iné drobnosti. Potom si ju bude prevracať a kotúľať a maškrtiť všetko, čo z nej cez otvory povypadáva.

7. Pozvite domov alebo na prechádzku psieho kamaráta

Ak má váš psík svojho psieho kamaráta alebo kamarátku, pozvite ich občas na návštevu alebo sa vyberte na spoločnú prechádzku. Samozrejme, majte ich neustále na očiach a nedovoľte im príliš vystrájať. Najmä mladé a veľké psy by mohli vo vnútri spôsobiť hotovú galibu svojím neopatrným hraním. Vonku sa môžu naháňať alebo priateľsky spolu zápasiť oveľa slobodnejšie.

 

 

Kontakt

Telefonický kontakt:

Brigita Ághová
tel. č:0918 856 634
sekcia:
  • skladové hospodárstvo
  • vybavovanie objednávok
  • objednavky e-shop
  • reklamacie 
  • Maloobchod
  • objednávky e-shop
 
Otváracie hodiny:
7:30 - 16:00 pondelok - piatok
8:00 - 12:00 sobota
nedeľa - zatvorené

 

 

Protimrazová sviečka

25
Január
2023
Protimrazova sviečka

Protimrazova sviečka

Pridané: 25.01.2023 10:23:19 Počet zobrazení: 1486

Čítajte viac...

U nás nakupujete bezpečne, spoľahlivo a s istotou. Samozrejmosťou je garancia na výmenu a vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní po obdržaní zásielky.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie