Späť

Spoznajte najobľúbenejšie malé plemená psov vhodné do bytu

Pridané: 27.01.2020 21:08:39

27 Január 2020

Malé psíky sú do bytu najvhodnejšie, pretože nevyžadujú veľa miesta. Na rozdiel od veľkých psov potrebujú aj menej krmiva a mnohým z nich postačia i kratšie prechádzky. Ak patríte medzi tých, ktorí k sebe hľadajú štvornohého spoločníka a bývate v paneláku alebo bytovke, prečítajte si o tom, aké malé plemená psov sú najlepšie do bytu a aké majú vlastnosti.

Spoznajte najobľúbenejšie malé plemená psov vhodné do bytu

Prv, ako príde pes do bytu

Ak žijete v byte a uvažujete o tom, že by ste si zaobstarali psíka, mali by ste sa vopred uistiť, že je to v súlade s nariadeniami vlastníka či združenia vlastníkov nehnuteľnosti. Môže sa tiež stať, že majiteľ určil na obstaranie domácich miláčikov nejaké limity, ako je napríklad maximálna hmotnosť alebo povolil len určité plemená. Rovnako je potrebné, aby ste si zistili, či existujú nejaké poplatky za psa, ktoré by bolo potrebné odvádzať.

Skôr, ako sa budete rozhodovať, ktoré plemeno je najvhodnejšie do bytu, zamyslite sa nad svojím životným štýlom a okolím miesta, kde žijete. Psíka, bez ohľadu na jeho veľkosť, by ste mali venčiť minimálne 2 – 3x denne. Okrem toho bude tiež nutné nájsť nejaký park alebo voľný výbeh, kde sa bude môcť hrať a voľne pohybovať. Do úvahy vezmite aj frekventované cesty a premávku, ktorá môže psíka ohroziť, ak by vám vybehol na cestu bez vodítka.

Aké je najvhodnejšie plemeno psa do bytu

Psík, ktorý by bez problémov zvládal spolužitie v byte, by mal spĺňať určité požiadavky. Ideálne sú najmä trpasličie, malé, prípadne stredne veľké plemená, ktoré sú známe svojou pokojnou, miernou povahou a v čase vašej neprítomnosti im postačí aj hračka pre psy, ktorú im kúpite. Určite by ste nechceli mať v byte klbko nervov, ktoré by denne demolovalo nábytok a susedov by neustále vyrušovalo hlasným havkaním.

Samozrejme, ak by ste psíka zanedbávali a nevenovali mu dostatočnú pozornosť, takéto správanie by ste mohli očakávať aj od toho najmiernejšieho plemena. Predsa len však existujú plemená, ktoré ich charakterové rysy priam predurčujú na pohodové spolunažívanie v byte. Sú to napríklad:

 •  Čivava
 •  Pudel
 •  Jazvečík
 •  Mopslík
 •  Srnčí ratlík

Čivava je najbežnejší bytový pes

Čivava je najbežnejší bytový pes

Čivava je nielen najobľúbenejšia, čo sa týka bytových psov, ale aj najmenšie plemeno psa na svete vôbec. Postačí jej len málo krmiva pre psov, ale musí byť naozaj kvalitné. Je to veľmi zvedavé, milé a šantivé psíča, takže si s ňou užijete aj veľa zábavy. Má však výrazne dobrodružné sklony, takže vzhľadom na jej malý vzrast a krehkosť na ňu treba dohliadať, aby sa jej niečo nestalo.

Najmä malé deti môžu tomuto drobnému psíkovi nechtiac ublížiť. Na venčenie čivava nie je náročná, preto jej postačia i krátke prechádzky. Plemeno si oddane stráži svoje teritórium a za vodcu si vyberá zvyčajne len jedného človeka, ktorého rešpektuje viac ako ostatných.

Mopslíky sú pokojné a majú radi deti

Mopslíky sú pokojné a majú radi deti

Ak hľadáte štvornohého kamoša, ktorý by s vami zdieľal byt, mopslík môže byť ideálnou voľbou. Má veľmi dobrú a mierumilovnú povahu a rýchlo sa stane vaším oddaným priateľom. Veľmi dobre sa znáša aj s inými zvieratami či malými deťmi, navyše nemá vo zvyku správať sa agresívne. Nemali by ste však zabudnúť na to, že tieto bytové psíky patria medzi brachycefalické plemená a ich krátky nos má často na svedomí ich hlasné chrápanie. V lete zase môže byť príčinou prehriatia, preto by mopslík mal mať vždy k dispozícii misku s vodou.

Jazvečík v byte je milý spoločník

Jazvečíky boli pôvodne vyšľachtené ako vyhľadávacie a lovecké psy, (tzv. brloháre), aby vyháňali a lovili králiky, líšky a ďalšie zvieratá, ukrývajúce sa v úzkych norách. Ich odvážna, nezávislá a svojrázna povaha si získala srdcia ľudí na celom svete a otvorila im dvere aj do mnohých bytov. Jazvečíky sú veľmi sociálne, majú povesť veľkých zabávačov a s členmi rodiny nadväzujú blízke vzťahy. Zbožňujú maznanie a nevedia sa ho nabažiť. Dlhosrsté plemená je potrebné pravidelne česať rukavicou alebo hrebeňom na psa.

Jazvečík v byte je milý spoločník

Jazvečík je živé, priateľské plemeno s vyrovnanou povahou, veselé, bystré, no niekedy až priveľmi odvážne. Ide čiastočne aj o dôsledok šľachtenia, pretože od jazvečíkov sa vždy očakávalo, že budú samostatné a vytrvalé. Zároveň to však znamená aj to, že sú často tvrdohlavé a vždy si nájdu svoj vlastný štýl, ako sa správať v určitej situácii. Väčšinou nedôverujú cudzím osobám a ak zaregistrujú akýkoľvek náznak ohrozenia, hlasno štekajú.

Pudel ako jediný pes nepĺzne

Zrejme vás neprekvapí, že trpasličí pudel alebo toy pudel je pes ako stvorený pre život v byte. Pudlíky sú veľmi prispôsobivé psy a keďže sú veľmi inteligentné, ľahko sa trénujú. Medzi ich cnosti môžeme tiež zarátať vernosť a ušľachtilosť. Nie sú hyperaktívne, ale radi sa s vami zahrajú a vždy sa potešia, ak im venujete svoj čas a pozornosť.

S výcvikom by nemal byť problém, nakoľko pudle sú poslušné a disciplinované. Rýchlo sa naučia vaše zvyky a tak sa bez väčších ťažkostí prispôsobia vašej dennej rutine. Ich srsť na rozdiel od iných plemien psov nepĺzne, čo z nich robí ideálne bytové psy. Treba ju však denne prečesávať a v pravidelne umývať kvalitným šampónom pre psy.

Kontakt

Telefonický kontakt:

Brigita Ághová
tel. č:0918 856 634
sekcia:
 • skladové hospodárstvo
 • vybavovanie objednávok
 • objednavky e-shop
 • reklamacie 
 • Maloobchod
 • objednávky e-shop
 
Otváracie hodiny:
7:30 - 16:00 pondelok - piatok
8:00 - 12:00 sobota
nedeľa - zatvorené

 

 

Protimrazová sviečka

25
Január
2023
Protimrazova sviečka

Protimrazova sviečka

Pridané: 25.01.2023 10:23:19 Počet zobrazení: 1551

Čítajte viac...

U nás nakupujete bezpečne, spoľahlivo a s istotou. Samozrejmosťou je garancia na výmenu a vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní po obdržaní zásielky.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie