Králíky

Chováte trpasličie plemená králikov pre radosť alebo sa venujete chovu králikov na mäso? V oboch prípadoch potrebujete pre zdravý odchov a spokojné zvieratá rozličné príslušenstvo.

Králikárne a príslušenstvo

Podmienky, v akých zvieratá držíte, majú veľký vplyv na zdravie a úžitkovosť chovu. Preto je dôležité, aby králikárne a koterce boli prispôsobené druhom a počtu králikov, ktoré chováte. Podľa typu si následne vyberajte aj jasle a krmítka pre králiky. Ak nechcete, aby si králiky prevrhli misky a vysýpali krmivo, tak siahnite po krmítku z keramiky. Kŕmny automat a nylonové krmítka zase ocenia tí, ktorí chovajú králiky vo väčšom počte.

Pozor však na kŕmenie suchým krmivom. Tu treba obzvlášť dbať o dostatočný prísun vody. Zabezpečíte ho prostredníctvom napájačky pre králiky. Podľa toho, čo preferujete, si môžete vybrať z viacerých typov. Poznáme napríklad automatické napájačky s cucátkom alebo na hadicu, ale aj rôzne typy napájacích systémov.

Kŕmenie králikov

Pre správnu funkciu tráviaceho systému a dostatok vlákniny potrebujú králiky okrem iného aj objemové krmivo vo forme kvalitného sena. Zdravé zvieratá = spokojné zvieratá. Preto by ste nemali zabúdať ani na vitamíny pre králiky a preventívne prípravky proti najčastejším ochoreniam králikov. Vitamínové a minerálne doplnky sa postarajú o dobrý zdravotný stav a preventívne prípravky ochránia najmä citlivé jedince pred nákazou.

Doplnky pre chovateľov

Nezabúdajte aj na dôležitosť bezprašných podstielok pre králiky, vhodných do klietky i do výbehu. Ak máte v chove gravidné samičky, ktoré si chcú vystlať hniezdo ešte pred príchodom svojho potomstva na svet, tak odporúčame hniezdny materiál pre králikov. Zabráni tomu, aby si samičky ublížili nadmerným vytrhávaním srsti z hrudníka na získanie výstelky.

Pre chovateľov trpasličích plemien sú nevyhnutnosťou dostatočne priestranné a vhodne vybavené klietky pre králiky. Tí, ktorí by ku klietke chceli pristaviť výbeh, zase potrebujú chovateľské pletivo pre králiky.Veľkosťou ôk a pevnosťou materiálu je prispôsobené, aby odolalo ostrým králičím zubom.

Kontakt

Telefonický kontakt:

Brigita Ághová
tel. č:0918 856 634
sekcia:
  • skladové hospodárstvo
  • vybavovanie objednávok
  • objednavky e-shop
  • reklamacie 
  • Maloobchod
  • objednávky e-shop
 
Otváracie hodiny:
7:30 - 16:00 pondelok - piatok
8:00 - 12:00 sobota
nedeľa - zatvorené

 

 

Protimrazová sviečka

25
Január
2023
Protimrazova sviečka

Protimrazova sviečka

Pridané: 25.01.2023 10:23:19 Počet zobrazení: 1486

Čítajte viac...

U nás nakupujete bezpečne, spoľahlivo a s istotou. Samozrejmosťou je garancia na výmenu a vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní po obdržaní zásielky.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie