Hydina

Ste chovateľom hydiny len zo záľuby? Držíte pár sliepok kvôli vajíčkam, prípadne nejaké tie brojlery na mäso? Alebo sa chovu hydiny venujete na profesionálnej úrovni? Nech už je to akokoľvek, zdravý a produktívny chov vyžaduje veľa práce a kvalitného príslušenstva.

Krmivá a vitamíny

Základom každého chovu vodnej či hrabavej hydiny sú kompletné krmivá. Vyvážený prísun potrebných živín je dôležitý pre rast a produkciu. To, čo hydina potrebuje prijať v krmive vo zvýšenej miere je vhodné dopĺňať pomocou vitamínov pre hydinu.

Vitamíny pre hydinu slúžia tiež na prevenciu proti hypovitaminózam a avitaminózam rozličného druhu vo forme vitamínovo–minerálnych koncentrátov špeciálne určených pre hydinu. S ich pomocou zabezpečíte vo svojom chove doplnenie všetkých kľúčových prvkov v jednotlivých fázach rastu a produkcie. Minerálno–vitamínové prípravky zároveň účinkujú ako prevencia množenia patogénnych baktérií, vnútrobunkových parazitov (kokcídií) a plesní.

Kŕmenie a napájanie hydiny

Pre pohodlné dávkovanie krmiva a vody nesmú v chove chýbať automatickéžľabové krmítka i napájačky. Žľabové krmítka zabezpečia, aby sa ku krmivu mohli bez problémov dostať všetky jedince. Automatické výrobky zase disponujú jednoduchou manipuláciou a postupným dávkovaním, vďaka ktorému sa predĺžia intervaly medzi jednotlivým dopĺňaním vody a krmiva.

Doplnky pre chov hydiny

Mnohé pomôckypri chove hydiny ocenia nielen drobnochovatelia, ale aj farmári vo veľkovýrobniach. Hodnotnú pomoc predstavujú napríklad priemyselné veľkovýrobné žiarovky v liahniach hydiny alebo chovných halách ale aj chovateľské pletivo pre hydinu, ktoré ocenia obzvlášť drobnochovatelia pri výstavbe výbehu.Mnohí však začínajú s chovom takpovediac od vajíčka. Pre takýto odchov od kuriatok až po dospelé nosnice a brojlery sú potrebné inkubátorychovné klietky a kuríny.

Ak sa vám už podarilo vychovať si vlastné kuriatka alebo sa tešíte z dospelých sliepok, nedovoľte, aby vám chov ohrozili parazity. Odstráňte perožrúty ekologickým prípravkom Ekosip, ktorý na hmyz pôsobí fyzikálnym spôsobom. Je mimoriadne účinný pri ničení kožných roztočov, ktoré u hydiny spôsobujú zníženú úžitkovosť.

Kontakt

Telefonický kontakt:

Brigita Ághová
tel. č:0918 856 634
sekcia:
  • skladové hospodárstvo
  • vybavovanie objednávok
  • objednavky e-shop
  • reklamacie
  • Veľkoobchod 
  • Maloobchod
  • objednávky e-shop
 
Otváracie hodiny:
7:30 - 16:00 pondelok - piatok
8:00 - 12:00 sobota
nedeľa - zatvorené

 

 

Cibuľa sadzačka

09
December
2015
Hniezdo pre holuby

Hniezdo pre holuby

Pridané: 09.12.2015 22:43:16 Počet zobrazení: 3941

Umelohmotné hniezdo pre holuby

Čítajte viac...

U nás nakupujete bezpečne, spoľahlivo a s istotou. Samozrejmosťou je garancia na výmenu a vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní po obdržaní zásielky.

Prihlásenie