Holuby

Holubárstvo je pre mnohých ľudí vášňou, na ktorú nedajú dopustiť. Aj táto záľuba však má svoje špecifiká. Pre bezproblémový chov je dôležité kvalitné vybavenie, ktoré ocení každý správny holubár.

Holubníky a pletivá

Základom pre chov holubov je, samozrejme, holubník. Jeho veľkosť vždy voľte podľa počtu holubov.Výber môžete prispôsobiť aj v závislosti od materiálu, z akého je vyhotovený. Nemenej dôležitá je tiež voliéra, vystavaná za pomoci chovateľského pletiva pre holuby.

Grit a suplementy

Nevyhnutnou zložkou potravy pre holuby je grit, pretože napomáha pri mechanickom trávení potravy. Ideálny grit má rôznorodé zloženie, napríklad taký vápenný alebo gritso zvýšeným obsahom železa. Grit spoľahlivo zaistí minerály potrebné pre správnu tvorbu kostí a peria nielen počas rizikového obdobia odchovu holúbät, ale aj v priebehu celého roka.

Pre suplementáciu vitamínov a minerálnych látok na podporu imunitného systému, zvýšenie výkonnosti, či prevenciu baktérií, plesní a parazitov v chovesú najvhodnejšie vitamíny pre holuby.

Krmítka a napájačky

Pitný režim u holubov netreba zanedbávať. Pre pohodlný prístup k vode v dostatočnom množstve sú ideálne klasické alebo automatické napájačky pre holuby. Potreba vody sa obzvlášť zvyšuje počas horúcich letných a veterných dní, prípadne pri zvýšenej námahe hlavne poštových holubov.

Aby nedošlo k znečisteniu krmiva trusom, tak nezabudnite na krmítka pre holuby. Existujú rôzne typy plechových alebo umelohmotných kŕmidiel, vhodných do rozličných holubníkov. Ich tvar a materiál býva rôznorodý, aby dokázal uspokojiť nároky viacerých chovateľov.

Príslušenstvo pre holuby

Na odlíšenie a označenie jednotlivých holubov sú vhodné pružné krúžky pre holuby vo viacerých farbách. Využívajú sa na označenie a odlíšenie napríklad samíc od samcov, príbuzných jedincov a pod. Predstavujú užitočný nástroj rovnako pre začiatočníkov, ako aj pre skúsených chovateľov.

 

Kontakt

Telefonický kontakt:

Brigita Ághová
tel. č:0918 856 634
sekcia:
  • skladové hospodárstvo
  • vybavovanie objednávok
  • objednavky e-shop
  • reklamacie
  • Veľkoobchod 
  • Maloobchod
  • objednávky e-shop
 
Otváracie hodiny:
7:30 - 16:00 pondelok - piatok
8:00 - 12:00 sobota
nedeľa - zatvorené

 

 

Cibuľa sadzačka

09
December
2015
Hniezdo pre holuby

Hniezdo pre holuby

Pridané: 09.12.2015 22:43:16 Počet zobrazení: 4028

Umelohmotné hniezdo pre holuby

Čítajte viac...

U nás nakupujete bezpečne, spoľahlivo a s istotou. Samozrejmosťou je garancia na výmenu a vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní po obdržaní zásielky.

Prihlásenie