Exotické vtáctvo

Základom dlhodobo úspešného chovu exotov sú primerané životné podmienky. Máte doma rozelu, aru, kakadu či iný druh exota? Každý z nich má špecifické nároky nielen na potravu, ale aj na celkovú starostlivosť.

Kŕmenie exotov

Správna výživa je zárukou dobrého zdravotného stavu, odolnosti voči rozličným ochoreniam, a v neposlednom rade aj vitality a krásneho operenia. Základ tvorí kvalitné krmivo pre papagáje, ktoré zahŕňa dokrmovacie zmesi pre ručný odchov mláďat, zrninové, vaječné a granulované krmivá.

Exotické vtáctvo okrem krmiva vyžaduje aj vhodné krmítka a napájačky. Existuje veľa druhov závesných a šrobovacích misiek, klasických i automatických krmítok, ako aj držiakov na pochúťky. Každý operenec uprednostňuje niečo iné, preto je dobré zistiť, čo mu vyhovuje najviac.

Maškrty a vitamíny

Chcete svojich operených priateľov odmeniť alebo im len jednoducho urobiť radosť? Nekŕmte ich niečím, čo im síce chutí, ale zároveň môže spôsobiť problémy. Stavte nachutné a zdravé maškrty pre papagáje, ktoré sú pre ne priamo určené. Môžete si vybrať z pochúťok v tvare tyčiniek, zobového kameňa, sypkého alebo lisovaného gritu či ílovej tehly. Okrem maškrtenia nezabúdajte na dôležitú súčasť zdravej výživy. Tú pre exotov tvoria vitamíny pre papagáje v rozličných formách.Sú ideálne na doplnenie chýbajúcich živín počas ich zvýšenej potreby.

Doplnky pre chovateľov

Ak plánujete začať s chovom anduliek, korel, rozel, zebričiek, či iných papagájov, to, čo by vám rozhodne nemalo chýbať, sú búdky pre papagáje. Využijete ich aj v prípade, že chováte exotické vtáctvo vonku. Pri stavbe voliéry zase nezabudnite na kvalitné chovateľské pletivo pre papagáje. Aby boli vaši operení miláčikovia v pokoji a bez stresu, potrebujú pohodlný odpočinok. Ponúknite im hotové hniezda alebo hniezdny materiál rozličných druhov pre dokonalý komfort a pocit bezpečia. Kúsok súkromia len pre seba im zase zabezpečí klietka pre papagáje.

V prípade, že chcete svojich krásavcov aj vystavovať alebo ich potrebujete dopraviť k veterinárovi, zadovážte si prenosku pre papagáje a exoty.

Kontakt

Telefonický kontakt:

Brigita Ághová
tel. č:0918 856 634
sekcia:
  • skladové hospodárstvo
  • vybavovanie objednávok
  • objednavky e-shop
  • reklamacie
  • Veľkoobchod 
  • Maloobchod
  • objednávky e-shop
 
Otváracie hodiny:
7:30 - 16:00 pondelok - piatok
8:00 - 12:00 sobota
nedeľa - zatvorené

 

 

Cibuľa sadzačka

09
December
2015
Hniezdo pre holuby

Hniezdo pre holuby

Pridané: 09.12.2015 22:43:16 Počet zobrazení: 3987

Umelohmotné hniezdo pre holuby

Čítajte viac...

U nás nakupujete bezpečne, spoľahlivo a s istotou. Samozrejmosťou je garancia na výmenu a vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní po obdržaní zásielky.

Prihlásenie